خیابان ناصرخسرو

خیابان ناصر خسرو یکی از خیابان های بسیارقدیمی تهران می باشد؛ که تاریخ احداث آن به سال 1285 برمی گردد. در دوران سلطنت ناصرالدین شاه در این خیابان خندقی بزرگ وجود داشته است که به دستور ناصرالدین شاه خندقی دیگر حفر می شود و خندق قدیمی را می پوشانند و تبدیل به خیابانی به نام ناصریه می شود. که پس از گذرزمان خیابان به ناصر خسرو تغییر نام پیدا می کند.

واقعیتهایی جالب درباره ی خیابان ناصر خسرو

رستوران های نزدیک به خیابان ناصر خسرو که نمی دانستیم

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اولین داروخانه و چاپخانه تهران در این خیابان افتتاح شده اند. هم اکنون این خیابان بورس لوازم و تجهیزات پزشکی بهداشتی، لوازم آرایشی، لوازم التحریر و دوربین می باشد. شاید شما  نام این خیابان را برای خرید و فروش داروهای قاچاق و کم یاب بیشتر شنیده باشید. بله شنیده های شما درست است؛ می توانید در این خیابان هر نوع دارو مجاز و غیر مجاز را با قیمتی غیر متتعارف پیدا کنید. البته پیشنهاد می شود اگر قصد خرید دارو از قاچاقیان دارو را دارید بیشتر احتیاط کنید تا داروی تقلی و تاریخ گذشته نصیبتان نشود.

کوچه مروی که یکی از قدیمی ترین مراکز خرید تهران می باشد نیز در این خیابان واقع شده است. می توانید از سرای روشن یکی از قدیمی ترین پاساژهای تهران که در این کوچه است دیدن کنید. دبیرستان مروی واقع در این کوچه نیز از دیدنی های این کوچه است و این دبیرستان دومین دبیرستان ساخته شده در تهران می باشد؛ که هم اکنون در اختیار حوزه ی علمیه می باشد.

موقعیت مکانی خیابان به خیابان ناصر خسرو

موقعیت مکانی خیابان به خیابان ناصر خسرو تهران

خیابان ناصر خسرو به میدان امام خمینی یا همان خیابان توپخانه و خیابان پانزده خرداد محدود می شود. خیابان های صور اسرافیل و سعدی جنوبی نیز هم مسیر این خیابان می باشد. علاوه برخیابان ناصر خسرو، که خود میراثی ارزشمند و گرانبها و تاریخی می باشد که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند؛ دو بنای تاریخی معروف و مشهور شمس العماره و دارالفنون نیز در این خیابان واقع شده است.

با توجه به اینکه این خیابان در قلب تهران واقع شده است، بهترین وسیله برای رفتن به این خیابان و فرار از ترافیک های سنگین پایتخت، مترو می باشد. دو ایستگاه امام خمینی و پانزده خرداد شما را به راحتی به این خیابان زیبا می رساند. غیر از مترو با استفاده از دیگر وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس و تاکسی نیز می توانید به این خیابان بروید.

دو بنای منحصر به فرد خیابان ناصر خسرو

دو بنای منحصر به فرد خیابان ناصر خسرو تهران

همانطور که گفته شد این خیابان علاوه بر مرکز خرید دارو و لوازم الکترونیکی دارای ارزش فرهنگی و تاریخی می باشد. دوبنای شمس العماره و دارالفنون از آثار برجسته ی این خیابان می باشند که به ارزش تاریخی و زیبایی آن افزوده اند. اگر پس از قیمت بلیط هواپیما تهران به این شهر سفر کردید؛ گذرتان به این خیابان افتاد، بازدید از این دوبنای زیبا را از قلم نیندازید. دارالفنون اولین و قدیمی ترین دانشگاه ایران می باشد که به دستور امیر کبیر ساخته شد. که به دنبال آن اولین چاپخانه تهران و کتاب فروشی های زیادی در آن منطقه ایجاد شدند.

شمس العماره نیز یکی دیگر از بناهای متفاوت و زیبای این خیابان است؛ که معماری منحصر به فرد آن توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند.این کاخ زیبا به سبک گوتیک و به دستور ناصر الدین شاه ساخته شد. ساخت این بنا دو سال طول کشید و چون اولین بنایی بود که در ساخت آن از فلز استفاده شده بود بسیار مورد توجه عموم قرار گرفت. این بنا پس از اینکه توسط مهندس صفا منش در سال 1376 مرمت شد و از سال 1378 برای بازدید عموم گشایش یافت.

رستوران های نزدیک به خیابان ناصر خسرو

رستوران های نزدیک به خیابان ناصر خسرو

وقتی در تهران هستید به هیچ وجه نگران پیدا کردن رستوران و صرف غذا نباشید. در هر نقطه از این کلان شهر می توانید تعداد زیادی رستوران، کافه و فست فودی پیدا کنید. این خیابان نیز ازین امر مستثنی نمی باشد. رستوران مسلم، رستوران امیرکبیر،رستوران خان بابا از جمله رستوران های معروف و نزدیک به این خیابان تاریخی می باشند.

هتل های نزدیک به خیابان ناصر خسرو

هتل های نزدیک به خیابان ناصر خسرو تهران

هتل امیر کبیر هتلی واقع در این خیابان است. هتل های فارس، شهریار، زیبا، فردسی، الیان، حافظ، آرمان و گلستان از هتل های نزدیک به این خیابان هستند؛ که می توانید پس از خرید بلیط هواپیما جزیره خارک به تهران و بلیط هواپیما تهران به جزیره خارک برای اقامت انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *