موزه تاریخ طبیعی نصف جهان داستان طبیعت

موزه-تاریخ-طبیعی اصفهان

در تقاطع خیابان سپه و خیابان استانداری در بنایی با بیش ار 500 سال قدمت ، مجموعه هابی گران بها و منحصر به فرد از خزندگان ، پرندگان ، پستانداران و گیاهان و تقریبا هرچیزی که روزگاری زنده بوده ؛ وجود دارد. همچنین موزه تاریخ طبیعی اصفهان شامل تاکسی درمی ها ، فسیل ها و سایر قسمتهای موجوات باقی مانده نیز می باشد . بیایید نگاهی دقیق تر به این موزه بیاندازیم.

درباره موزه تاریخ طبیعی اصفهان

دراره-موزه-تاریخ-طبیعی اصفهان

موزه تاریخ طبیعی اصفهان در سال 1367 با تلاش دکتر جعفریان تاسیس شد ؛ وی بیش از 37 سال به تحقیق و جمع آوری اشیاء با ارزش در ایران و سایر نقاط جهان پرداخته است . در ابتدای ورود ، با چند مجسمه دایناسور در حیاط موزه مواجه می شوید .

  پس از ورود به ساختمان موزه هفت سالن اصلی برای بازدید وجود دارد : سالن راهنما ، سالن بی مهرگان ، سالن گیاه شناسی ، سالن زمین شناسی ، سالن جغرافیای فیزکی و نقشه ها ، سالن مهره داران و سالن کمک های آموزشی و گرافیکی .

در سالن بی مهرگان شما می توانید انواع سوسکها ، تک سلولی ، اسفنج ها ، مرجان ها ، ستار ماهی ، صدف ها و بند پایان را مشاهده کنید . همچنین در سالن گیاه شناسی انواع  گوناگون گل ، گیاهان دارویی و صنعتی ایرانی وجود دارد که می توان آنها را  با همتایان خارجیشان مقایسه کرد .

در سالن زمین شناسی می توان مواد پوسته جامد زمین ، مواد معدنی ، کریستال ، سنگهای معدنی ، رسوبات آذرین و دیگر ساختار ته نشین شده و رسوبی را مشاهده کرد . نقشه های توپوگرافی و جغرافیایی را هم در سالن کمک های آموزشی و گرافیکی خواهید یافت ؛ و از بازدید سایر بخش های موزه نیز لذت می برید . گردشگران و علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت آنی تیکت 24 ارزانترین نرخ بلیط پرواز اصفهان را چک کنند و پس از آن براحتی برای خرید بلیط هواپیما خود اقدام نمایند .

معماری موزه تاریخ طبیعی اصفهان

معماری-موزه-تاریخ-طبیعی اصفهان

آیا ساختمان موزه نظرشما را جلب کرده است ؟ لازم به ذکر است که موزه تاریخ طبیعی اصفهان در یکی از بناهای تاریخی قرار دارد که متعلق به سلسله تیموری در قرن 15 می باشد . این ساختمان باستانی زیبا دارای چندین سالن و یک ایوان ( یک تالار مسطتیلی یا فضایی باز که از سه طرف دیوار کشی شده و انتهای آن کاملا باز است ) با گچ بری و مقرنس کاری جذاب ، طراحی شده است .

موقعیت مکانی موزه تاریخ طبیعی

موقعیت-مکانی-موزه-تاریخی اصفهان

موزه تاریخ طبیعی در تقاطع خیابان سپه و خیابان استانداری  شهر نصف جهان واقع است . این موزه به اصلی ترین جاذبه های گردشگری همچون کاخ چهل ستون ، میدان نقش جهان و کاخ هشت بهشت نزدیک است . همچنین موزه هنرهای معاصر هم در کنار این موزه قرار دارد . اگر کمی بیشتر به سمت جنوب بروید . به پلهای تاریخی سی و سه پل و خواجو بر فراز رودخانه زاینده رود خواهید رسید .

رستوران های نزدیک موزه تاریخ طبیعی

رستوران-های-نزدیک-موزه-تاریخ-طبیعی اصفهان

پس از بازدید از موزه ، گزینه های زیادی برای غذا خوردن در اطراف موزه پیش روی شماست. از آن جمله می توان به بریانی اعظم ، رستوران بریانی شاد ، کبابی گلستان ، کافه مس و قالی ، رستوران مارال و غذای برتر اشاره کرد .

هتل های نزدیک موزه تاریخ طبیعی

هتل-های-نزدیک-موزه-تاریخ--طبیعی اصفهان

شما در مرکز شهر هستید ؛ پس گزینه های مختلفی برای اقامت پیش روی شماست . از جمله هتل های نزدیک به موزه تاریخ طبیعی می توان به هتل پارتیکان ، هتل ونوس ، هتل سفیر ، هتل صفوی ، هتل هشت بهشت ، هتل پیروزی و هتل عباسی اشاره کرد . مسافران برای رزرو هتل ها می توانند به آژانس های هواپیمایی در شهر خود مراجعه کنند و همچنین از قیمت بلیط چارتر هواپیما بندرعباس به اصفهان و بلیط هواپیما اصفهان به بندرعباس اطلاعات کسب کرده تا در بهترین زمان به این شهر سراسر جاذبه سفر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.