اگر در لیست پرواز های خارجی دقت کرده باشید، بلیط هواپیما بصره از دیگر مسیر های پروازی است که از ایران به آن پرواز وجود دارد. این شهر در بخش جنوب غربی کشور ایران و در محدوده شط العرب قرار دارد.

اگر به نقشه جغرافیایی نگاهی داشته باشید می توانید دو شهر محوری استان خوزستان یعنی اهواز و آبادان را در بخش های جنوب شرقی و شمال شرقی بصره مشاهده کنید.

بر اسا تخمین جمعیتی که در سال 2012 برای این شهر زده شد،گفته شده است که حدود 3 ملیون نفر در آن ساکن هستند. گرچه این شهر دربخش شمالی شط العرب قرار دارد اما به دلیل کم عمق بودن این بخش که در نزدیکی شهر قرار دارد، امکان عبور و مرور کشتی های سنگین وجود ندارد از این رو بخش بندی در شهر جنوبی و در محدوده ام قصر (Um Qasr) واقع شده است.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما بصره

اگر اهل گردشگری باشید خرید اینترنتی بلیط هواپیما بصره فرصتی را در اختیار شما قرار می دهد تا از یکی از بهترین شهر های کشور عراق دیدن کنید.

البته ما ایرانی ها نام این شهر را در ادبیات، اشعار و مذهب بار ها و بار ها نام این شهر را شنیده ایم اما جالب است بدانید، که کارتون خیالی سند باد نیز برخی از جلوه های زیبای این شهر را به جهان معرفی کرده.

همان طور که گفتیم این شهر در بحث تاریخ اسلامی نیز نقش بسیار موثری داشته و بنا و ساخته شدن این شهر به زمان 20 هجری منتسب می داند.

همچنین این شهر رکورد گرمترین شهر کشور عراق را در سال های پیش به خود اختصاص داده و با ثبت 50 درجه سانتی گراد در تابستان ها یکی از داغ ترین شهر ها است.

قیمت بلیط هواپیما به بصره 

در حال حاظر به دلیل محدودیت هایی که برای سفر به کشور عراق در نظر گرفته شده است قیمت بلیط هواپیما بصره نا مشخص است.

طبیعی است که در شرایط وجود بیماری کوید 19 فرودگاه ها در کشور های مختلف محدودیت هایی را وضع می کنند. از همین رو بهتر است قبل از اینکه برای سفر به شهر خاصی برانامه ریزی کنید و یا به دنبال ارزانترین بلیط هواپیما بصره باشید از این شرایط اطمینان حاصل نمایید.

برای ثال افرادی که می خواهند به شور عراق سفر کنند، باید 48 ساعت قبل از پرواز تست کرونا انجام داده باشند و در محل دریافت گذرنامه، نتیجه تست را نیز ارائه کنند تا برای ان ها اجازه ورود صادر شود.

همچنین از مسافران خارجی مدارکی مبنی بر رزرو هتل به مدت 14 روز خواسته می شود تا از صحت و سلامت آن ها در مدت قرنطینه نیز اطمینان حاصل شود.

بلیط لحظه آخری و چارتر ارزان

بعید است در شرایط بیماری کرونا بتوانید بلیط لحظه آخری و چارتر ارزان را برای سفر به این شهر پیدا کنید. زیرا از حجم پرواز خا در تمامی شهر های دنیا کاسته شده و بیشتر بلیط هواپیما بصورت سیستمی به فروش می رسد.

از همین جهت بهتر است برنامه ای مدون برای سفر ترتیب دهید و تمامی نکات ایمنی و قوانینی که برای سفر در زمان کرونا در کشور مقصدتان وجود دارد را بررسی کنید.