از دیگر پرواز هایی به مقصد کشور های عربی می توانید انجام دهید سفری است که با بلیط هواپیما مشهد دوحه میسر است. قطعا این سفر برای شما بسیار عجیب خواهد، به این دلیل که قطر کشوری است که در آن می توانید بنا ها و قلعه های تاریخی و مناظر صحرا را، در کنار سازه های مدرن و شهر های پیشرفته ببینید.

در جایجای شهر می توان نشانه های مختلفی از معماری و بنا های باشکوه را دید، از سازه هایی با معماری اسلامی گرفته تا برج ها و آسمان خراش های مدرنی که تضادی شگفت انگیز و تقابلی بین مدرنیه و سنت به شمار می رود.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما مشهد دوحه

بهتراست در کنار خرید اینترنتی بلیط هواپیما مشهد به دوحه به دنبال مراکز گردشگری و در اصطلاح Landmark های این مقصد نیز باشیم.

در صورتی که ارزانترین پرواز را بر سفرتان رزرو کنید قطعا می توانید بودجه بیشتری را برای گردشگری ذخیره کنید.

یکی از نقاطی که می توانید به ان سری بزنید، برج نمادین شهر با برج دوحه است. برجی که با ارتفاع 238 متر در بخش غربی شهر و نزدیکی ساحل آن با خلیج فارس قرار دارد.

که توسط معماری فرانسوی به نام ژان نوول طراحی شده است. اگرچه از نمای دور، و مخصوصا نزدیک، عظمت بسیاری دارد، اما این تنها ساختما و برج بزرگ شهر نیست.

همچنین نکته بسیار جالب در مورد این ساختمان این است که به نحوی طراحی شده تا در مقابل طوفان های شن و همچنین گرمای شدید این منطقه بسیار مقاوم باشد.

قیمت بلیط هواپیما مشهد دوحه

به نظر بهتر است برنامه ریزی سفر خود را متناسب با قیمت بلیط هواپیما مشهد دوحه انجام دهید. معمولا در برخی روز ها نرخ کمتر است و می توانید مدتی نوسان قیمت ها را در نظر بگیرید تا، پرواز ارزانترین پرواز را رزرو کنید. این مسئله بسیار در سفر های گردشگری اهمیت پیدا می کند.

یکی دیگر از چشم انداز های زیبا در این شهر برج اسپایر (Aspire Tower) است که آن را مشعل دوحه نیز می نامند. این سازه یک هتل بسیار مجلل با ارتفاع 300 متری است، که در منطقه از شهر به نام اسپایر قرار دارد.

از سمت دیگر در کنار این برج زیبا می توانید مراکز مهم و گردشگری زیادی را نیز بببینید. در این بین می توان به مال بزرگ ویلاجیو (Villaggio)  و همچنین استادیوم بین المللی خلیفه اشاره کرد.

برگذاری پانزدهمین دوره بازی های آسیایی سال 2006 در قطر، و قرار گیری این هتل مجلل در کنار استادیوم خلیفه باعث شده بود که رونق دوچندانی بیابد و از همان سال نیز بسیار مورد توجه گردشگران خارجی که با بلیط هواپیما دوحه به این شهر سفر می کنند قرار گرفته است.

بلیط لحظه آخری و چارتر

اگر بتوانید با بلیط لحظه آخری و چارتر به این شهر سفر کنید قطعا یکی از گزینه هایی که برای بازدید از آن باید برنامه ریزی کنید قلعه حصن الزباره است. این قلعه در نزدیکی شهری صحرایی به همین نام قرار دارد. این قلعه توسط سه برج و باروی دایره ای شکل و یک برج مستطیلی احاطه شده است. و یکی از بهترین آثار تاریخی این شهر به شمار می رود.

البته زمان زیادی از ساخته آن در قیاس با قلعه های تاریخی نگذشته اما گفته می شود در سال 1938 توسط شیخ عبدالله بن جاسم آل ثانی، به منظور نگهبانی از بخش ساحلی بنا گردید.

در حال حاظر این قلعه به عنوان موزه مورد استفاده قرار می گیرد و آثار باستانی متعددی را در خود جای داده است.