از دیگر گزینه های که برای سفر به کشور های جنوبی دریای عمان وجود دارد بلیط هواپیما مشهد مسقط است. این شهر در کشور عمان قرار دارد و البته خود این شهر در حقیقت از کنار هم قرار گرفت و رشد سه شهر دیگر در طول زمان به وجود آمده.

این شهر های کوچک تر عبارت اند از:

مسقط: که در اصطلاح به شهر حصاری (شهری که با دیوار های بلند حصار شده است)، یا Walled City معروف است. این قسمت مرکز قصر های سلطنتی کشور عمان است.

مطرح: که در نقشه های انگلیسی ممکن است آن را با کلمات Matrah، Muttrah  و یا Matruh ببینید. شهری که در گذشت تنها یک روستای کوچک بوده که بیشتر مردمان ان به ماهیگیری مشغول بوده اند. و امروزه نیز قدری همان حال و هوای معمری شهر های قدیمی را دارد و دارای کوچه های پر پیچ و خم است. همچنین بازار معروف سوق مطرح (Mutrah Souq) که یکی از بازار های سنتی اعراب است نیز در این منطقه واقع شده است.

روی: که به آن Ruwi نیز گفته می شود، امروزه مرکز فعالیت های تجاری و دیپلماتیک شهر است.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما مشهد مسقط

اگر از شرق کشور بخواهید پروازی را به این شهر در کشور عمان انجام دهید، با خرید اینترنتی بلیط هواپیما مشهد مسقط  تنها کافی است منتظر بمانید تا پرواز شما از فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد واقع در مرکز استان خراسان رضوی به عمان انجام شود.

فرایند رزرو آنلاین پرواز در سامانه آنی تیکت 24 چندان پیچیده نیست و با انتخاب مسیر، تاریخ و زمان پرواز می توانید به لیست کاملی از سفر ها دسترسی داشته باشید.

همان طور که در قسمت قبل بحث کردیم شهر دارای سه منطقه کلی است اما در برخی موارد این دسته بندی سگانه باعث می شود تا گردشگران قدری سردر گم شوند. و ضمن اینکه فواصل نقاط مختلف شهر و جاذبه های گردشگری که در هر کدام و جود دارد، هزینه اضافی برای جابجای برای شما به همراه خواهد داشت.

از همین رو به عنوان گزینه جایگزین برای باز دید از مرکز تجاری اصلی یا CBD  (Central Business District) می توانید مسیر دیگری را برای گردشگری و دیدن مناظر و جاذبه های مختلف این شهر در پی بگیرید.

مسیر بزرگ راه به سمت شمال شرق شهر را ادامه دهید، بزرگ راهی که به نام سلطان قابوس (Sultan Ghaboos Highway) معروف است  از نزدیکی و امتداد خیلی از جاذبه های گردشگر و به سمت فرودگاه شهر و مناطق دور تر از آن یعنی السیب (Seeb)، صحار (Sohar) و سر انجام بخش شمالی و انتهای عمان می رسد.

قیمت بلیط هواپیما مشهد مسقط

بهتر است رزرواسیون را به طریقی انجام دهید که بتوانید قیمت بلیط هواپیما مشهد مسقط را در ارزانترین نرخ موجود خریداری نمایید.

از این رو قادر هستیید تا با هزینه کمتری که برای جابجایی پرداخت می کنید، از جا ها و مکان های دیدنی بیشتر بازدید به عمل آورید.

موزه بیت الزبیر یا خانه زبیر یکی از این مکان ها است. این یک خانه شخصی است که به موزه بدل گشته و از همین رو یک موزه خصوصی به شمار می آید که مطعلق به خاندان آل زبیر است.

از سال 1998 در های این موزه به روی علاقه مندان باز شده است و اثار بسیار نفیسی از کشور عمان که تاریخچه آن به قرن ها قبل بر می گردد در ان به معرض نمایش گذاشته شده.

علاوه بر بازدید های عادی، در برخی تاریخ های سال نمایش های ویژه ای در این موزه ترتیب داده می شود و اشیا بسیار گران بهای سایر موزه ها و یا اکتشافات جدید باستان شناسی در آن نشان داده می شوند. از توپ های قدیمی گرفته تا جواهرات و اشیا سفالی.

البته که در طول تاریخ این کشور بخشی از ایران به شمار می آمده، از همین رو می توانید آثار باستانی که مطعلق به ادوار مختلف حکومت ایرانیان در این منطقه بوده را نیز در کنار آثاری از سایر کشور ها  مانند چین، هند و روم ببینید.

بلیط لحظه آخری و چارتر

برای این که در هنگاه جستو جو برای بلیط لحظه آخری و چارتر ارزان سردرگم نشود،  بهتر است از سامانه آنی تیکت 24 استافاده کنید. ما د ایینحا به شما این امکان را می دهیم تا با استفاده از فیلتر های که در اختیار شما قرار دارد، جستوجوی پرواز ها و بلیط هواپیما مسقط را محدود کنید.

با این روش قادر خواهید بود در کمترین زمانی که فکر می کنید پروازتان را به مقصد مورد نظر رزرو کنید.