بلیط هواپیما ونکوور

 

مکان های متنوعی در کشور کانادا وجود دارد، در این میان بلیط هواپیما ونکوور یکی از مقاصد گردشگری و بسیار زیبا در این کشور است. اینجا یکی از شهر های بسیار بزرگ کشور کانادا است و از لحاظ جغرافیایی در غرب این کشور و در بخش Lower Mainland منطقه بریتیش کلمبیا  (British Columbia) قرار دارد.

به عنوان پر جمعیت ترین شهر استان، این شهر در سال 2011 جمعیتی در حدود 600 هزار نفر را در خود جای داده بود که بعد ها در سرشماری مربوط به سال 2016 این جمیعت با روند رو به رشدی به عدد 630 هزار نفر نزدیک شد.

البته در منطقه بزرگ مقیاس تر حدود 2 ملیون نفر در حوالی و حومه این شهر زندگی می کنند. و همین امر باعث می شود تا از این شهر به عنوان یکی از بزرگترین مناطق و یا کلانشهر های کانادا نیز یاد شود. در رده بنی که وجود دارد آن را سومین کلانشهر کشور می دانند.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما ونکوور

قطعا خرید اینترنتی بلیط هواپیما ونکوور تجربه ای بی نظیر را از سفر در بخش شمالی قاره آمریکا در اختیار شما قرار خواهد داد.  نکته دیگر در باره این شهر آن است که از لحاظ تراکم جمعیت، به عنوان به عنوان چگال ترین شهر کشور کانادا شناخته می شود. و بر طبق گزارش ها در هر کیلومتر مربع حدود 5 هزار نفر زندگی می کنند.

که باعث می شود تا این شهر را به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت در آمریکای شمالی بعد از شهر های نیویورک، گوادلاخارا در مکزیک، سانفرانسیسکو و مکزیکو سیتی دسته بندی کنند.

این شهر یکی از پر تنوع ترین شهر های کشور کانادا از لحاظ حظور مردم از کشور های دیر و همچنین بحث های قومی، نژادی و زبانی است.

میتوان به این نکته جالب اشاره کرد که حدود 50 تا 52 درصد از مردمی که در این شهر زندگی می کنند، انگلیسی زبان نیستند.

و حدود 48 درصد از مردم در این شهر، به زبان های انگلیسی و فرانسه صحبت می کنند. و البته اقلیت های زبانی دیگری نیز در این شهر یافت می وند. همچنین ایرانی های زیادی را نیز در این شهر می توانید ملاقات کنید.

قیمت بلیط هواپیما ونکوور

معولا قیمت بلیط هواپیما ونکوور در طول سال دارای نوسان های متعددی است. و بهتر است در زمان سفر نرخ پرواز ها را در بازه مورد نظرتان بررسی کنید. اگر بخواهید از جنبه ای دیگر به این شهر نگاه کنیم، می توان گفت یکی از بهترین شهر ها برای زندگی و همچنین سکونت پذیری است. همچنین بررسی های مختلف سازمان ها و نهاد های اقتصادی معتبر دنیا نیز این مهم را تایید می کنند.

از همین جهت این شهر را به عنوان 5 شهر اول جهان از لحاظ کیفیت زندگی می دانند و برای 10 سال پیاپی این رتبه برای ونکوور باقی مانده.

البته از جهتی دیگر این شهر یکی از گران ترین شهر ها در کانادا برای زندگی نیز هست. و در رتبه بندی جهانی نیز رنک سومین شهر گران قیمت را در بحث بازار مسکن دارد. به همین دلیل بلیط هواپیما برای رفتن به این شهر از هر زمان دیگری، در سراسر دنیا بیشتر فروخته می شود.

بلیط لحظه آخری و چارتر ارزان

در طی زمان بلیط لحظه آخری و چارتر ارزان بیش از پیش در میان مسافران طرفدار پیدا کرده. و بیشتر مردم دوست دارند به این طریق بلیط هواپیما ونکوور را رزرو کنند. درسال 2011 طرح جامعی برای این شهر در نظر گرفته شد، و هدف در این طرح این موضوع بود که شهر در سال 2020 به سبز ترین شهر جهان بدل شود. در واقع از لحاظ کاهش آلودگی های محیطی.

از بعد معماری و ساخت بنا های مختلف شهری نیز پیشرفت ها در حدی بوده که لغتی به نام Vancouverism یا ونکووریسم در اصطلاح عام، به ادبیات شهر سازی جهان راه پیدا کرده. در واقع این لغت نشانی از پیشرفت در طراحی، معماری و فضا سازی شهری است.