[page_header height=”53px” type=”subnav” align=”center” bg_size=”original”]

[gap height=”17px”]

[message_box bg_color=”rgb(255, 255, 255)” text_color=”light”]

[row v_align=”middle” h_align=”center”]

[col span__sm=”12″ align=”left”]

[ux_text text_align=”right”]

قوانین استرداد

قوانین استرداد وابسته به نوع پرواز که داخلی و یا خارجی باشد؛ متفاوت است. اما در پروازهای داخلی بسته به نوع ایرلاینی که از آن بلیط را تهیه کرده اید؛ مبلغی بین 20 تا 80 درصد از قیمت بلیط هواپیما به عنوان جریمه استرداد کسر می گردد. لازم به ذکر است؛ در برخی پروازهای چارتر از لحظه صدور دیگر امکان کنسلی برای مسافر وجود ندارد؛ و وجهی در صورت انصراف مسافر، به وی برگشت داده نمی شود. در پروازهای خارجی نیز بسته به نوع ایرلاین، نمیتوان عدد دقیقی برای جریمه اعلام نمود. در اکثر موارد هر چه زمان استرداد به زمان پرواز کمتر باشد؛ مبلغ کنسلی بالاتر رفته؛ و وجه کمتری به مسافر عودت داده می شود.

راهنما استرداد

مراحل استرداد بلیط هواپیما به آسانی توسط خود مسافر انجام میگیرد. ابتدا بلیط هواپیما خود را از قسمت پیگیری خرید جستجو کنید. لازم به ذکر است؛ این گزینه در برخی موارد با ورود به حساب کابری فعال می باشد. پس از آن پرواز مورد نظرتان را انتخاب نموده؛ و با آگاهی از درصد جریمه تعیین شده مراحل را پیش رفته و شماره شبا کارت خود را جهت عودت وجه وارد می نمائید. در طی استرداد بلیط بصورت آنلاین دقت فرمایید که تمامی مراحل به درستی انجام شود؛ و فرآیند کنسلی تا مرحله آخر کامل انجام پذیرد. پس از آن واحد حسابداری وجه بلیط شما را کمتر 72 ساعت عودت خواهد داد.

راهنما خرید بلیط هواپیما داخلی

برای خرید بلیط هواپیما در مسیرهای داخلی پس از ورود به سایت گزینه پرواز داخلی را انتخاب نموده؛ و پس از انتخاب کردن خرید خود به صورت یک مسیره و یا رفت و برگشتی، اقدام به ورود مسیر پرواز می نمائید. دقت کنید؛ که حتما در حین صدور بلیط مسیرهای مبدا و مقصد و تاریخ پروازتان را بدرستی وارد کنید. پس از آن در بین پروازهای نمایش داده شده؛ پرواز مورد نظرتان را انتخاب نموده؛ و با وارد کردن اطلاعات مسافر و یا مسافران طبق کارت ملی، تلفن همراه مسافر، ایمیل و چک کردن مجدد تمامی اطلاعات، وارد درگاه بانکی شده و خرید خود را انجام میدهید.

نکته مهم موقع صدور بلیط هواپیما توجه به سن مسافران می باشد؛ اگر اقدام به خرید بلیط هواپیما داخلی می نمائید؛ دقت کنید در پروازهای سیستمی حتما با توجه به سن مسافران اگر بین 2 تا 12 سال باشد؛ گزینه کودک را انتخاب نمائید؛ و اگر زیر دو سال باشد؛ گزینه نوزاد را انتخاب نمایئد.

نکته اول: بلیط هواپیما کودک و نوزاد به تنهایی از طریق سایت قابل صدور نمی باشد؛ و حتما بلیط آنها باید به همراه یک بزرگسال و به صورت همزمان صادر شود.

نکته دوم: سن کودک و نوزاد با توجه به روزی که می خواهند پرواز را انجام دهند؛ محاسبه می گردد؛ نه با توجه به روز صدور بلیط. برای مثال: ممکن است کودک در روز صدور بلیط 11 سال و 363 روز سن داشته باشد؛ اما پرواز وی دو روز بعد در حالیکه کودک وارد 12 سال شده انجام پذیرد. با توجه به این شرایط نرخ باید به صورت کامل( نرخ بزرگسال) محاسبه گردد. برای نوزاد نیز به همین ترتیب می باشد.

نکته سوم: در پروازهای چارتری محدودیت سنی برای مسافر(بزرگسال و کودک) وجود ندارد و نرخ برای کودک نیز همانند بزرگسال محاسبه می گردد. برای نوزاد نیز با توجه به قوانین ایرلاین و چارتر کننده مبلغی جهت بیمه دریافت می گردد.

راهنما خرید بلیط پرواز خارجی

برای خرید بلیط هواپیما در مسیرهای خارجی پس از ورود به سایت، گزینه پرواز خارجی را انتخاب نموده؛ در این راهنما مراحل خرید پرواز به صورت دو طرفه بررسی می شود. پس از آن مسیر مورد نظرتان را به صورت رفت و برگشتی و با وارد کردن تاریخ های مد نظرتان انجام می دهید؛ ایرلاین ها با ساعت های مختلف پروازی برای شما نمایش داده می شوند. پس از انتخاب پرواز رفت و برگشت مورد نظر، اطلاعات مسافران را طبق پاسپورت( دارای حداقل 6 ماه اعتبار) آنها به همراه شماره تلفن و ایمیل به صورت دقیق وارد می نمائید. مجدد مسیر پرواز، تاریخ پرواز و اطلاعات مسافران را چک نموده؛ و وارد درگاه بانک شده و خریدتان را انجام می دهید.

 

 

[/ux_text]

[/col]

[/row]

[/message_box]