بلیط قطار

خرید آنلاین بلیط قطار رجا

تاریخچه احداث اولین راه آهن ایران تقریبا به نود سال گذشته بر می گردد و می شود گفت که جزو قدیمی ترین روش های حمل و نقل در ایران است اما در تحقیقات و پرس و جویی که از بیشتر مردم شده است متوجه شدیم که بیشتر آنها در رابطه با شبکه ریلی کشور اطلاعات زیادی ندارند، درنتیجه احساس کردیم بهتر است یکسری اطلاعات در مورد بلیط قطار جمع آوری و در این پست به شما عزیزان ارائه دهیم.

همه چیز درباره خرید بلیط قطار

بیشتر افراد در سرتاسر دنیا برای جابجا شدن از یک شهر به شهر دیگر وسیله های نقلیه مختلفی را انتخاب می کنند. بعضی از آنها دوست دارند که خیلی زود به مقصد برسند و اقدام به خرید بلیط هواپیما کرده و با آن از طریق خطوط هوایی مسیر خود را طی می کنند و عده ای هم با خرید بلیط قطار می خواهند سفری امن تر داشته و زمان هم زیاد برایشان مهم نیست.

فاکتور مهم امنیت برای قطار باعث شده که همه ساله بیشتر افراد به همراه خانواده در شهرهایی که دسترسی به ایستگاه راه آهن دارند آن را به عنوان یک گزینه مناسب ببینند و در طول مسیر دیگر ابری یا بارانی بودن و حتی کم بودن سوخت قطار دیگر نگرانی خاصی را بوجود نیاورده و احساس نگرانی کمتری داشته باشند.

وقتی یک بلیط قطار تهیه می کنید و سوار آن می شوید در طول مسیر یک ریتم آرامش بخش که از حرکت چرخ های قطار بر روی ریل شکل می گیرد یک احساس آرامش خاصی به شما دست می دهد به طوری که حتی باعث ایجاد خواب راحت در شما می شود.

بلیط قطار دارای مزیت های مختلفی و زیادی است که اگر بخواهیم به چند مورد از آنها اشاره ای داشته باشیم می توان امنیت، راحتی و قیمت بلیط قطار مناسب اشاره کرد. برای مسافرت با قطار نیازی نیست که حتما با خود غذا به همراه بیاورید چون در آن بوفه هایی را به صورت رستوران طراحی کرده اند که می توانید به همراه خانواده به آنجا مراجعه و از لیست غذاهای آن برای خود انتخاب و میل نمایید. حتی در صورت خسته شدن از نشستن طولانی بر روی صندلی می توانید به راهرو قطار مراجعه و برای خود قدم زده و از پنجره طبیعت بیرون را مشاهده نمایید.

ویژگی های خرید بلیط قطار

امروزه دیگر قطار های کند رو قدیمی از خطوط ریلی ایران خارج شده و جای خود را به قطارهای تندرو و با کیفیت تر داده اند که بسیاری از ویژگی ها را که در قدیم نبود در خود جای داده اند :

 • قیمت بلیط قطار نسبت به سایر وسایل نقلیه با توجه به امکانات آن خیلی مناسب تر است.
 • در قطار برای هر کوپه یکسری امکانات رفاهی مانند تخت خواب، پریز برق و حتی تماشای فیلم قرار داده شده تا مسافران بتوانند استراحت کرده و متوجه گذر زمان نشوند.
 • برای رسیدن به پرواز هواپیما شما باید 2 ساعت قبل از پرواز برای رد شدن از گیت و گذراندن مراحل قانونی در فرودگاه حاضر باشید اما در مورد بلیط قطار اینگونه نیست و نیم ساعت قبل از حرکت هم در ایستگاه راه آهن باشید مشکلی پیش نمی آید.
 • هنگام مسافرت با قطار هیچگونه محدودیتی در مقدار بار همراه خود نخواهید داشت و می توانید بار اضافی خود را در قسمت توشه راه آهن گذاشته تا در مقصد به شما تحویل دهند.
 • در برخی از مسیرها می توانید خودرو خود را هم به همراه خود در قسمت مخصوص گذاشته و در مقصد بتوانید سوار بر خودرو خود شده و به گردشگری بپردازید.
 • راه آهن معمولا در حاشیه شهر ساخته می شود و فاصله ای که باید تا آن طی کنیم معمولا خیلی کمتر از فرودگاه است و این کا ر ما را برای مراجعت راحت تر می کند.
 • سفر با قطار تاخیر یا لغو نمی شود چون مانند هواپیما شرایط جوی را چک نمی کنند و در شرایط خیلی خاص مانند نقص فنی ممکن است این کار صورت گیرد.
 • در سفر با بلیط قطار در بعضی خطوط ریلی  که از طبیعت بهتری در طول مسیر برخوردار هستند می توانید به تماشای مناظر بپردازید و سفر لذت بخشی داشته باشید.

خرید اینترنتی بلیط قطار

خرید اینترنتی بلیط قطار یکی از آرزوهای مسافران همیشگی آن است که در سرما و گرما باید با پرداخت هزینه مسیر به راه آهن مراجعه و برای روز های آینده بلیط می خریدند. اما امروزه دیگر نیازی به این کارها نیست و شما می توانید با مراجعه به سامانه آنلاین فروش بلیط  آنی تیکت24 براحتی قیمت بلیط قطار تمامی شرکت های ایران در مسیرهای مختلف را مشاهده کنید و با توجه به زمانی که مد نظر شماست اقدام به خرید و حتی استرداد آن نمایید. حتی می توانید با وارد کردن ایمیل خود از طریق ما از روش های رزرو آنلاین و پیش فروش بلیط ها آگاه شوید.

از مهمترین شرکت های ریلی ایران می توانی به رجا، فدک، سبا، کوثر، جم، جوپار، نورالرضا و بن ریل اشاره کرده که همگی آنها در صنعت حمل و نقل ریلی ایران در حال فعالیت گسترده و شبانه روزی هستند تا بتوانند نقش مهمی را در رشد اقتصادی کشور داشته باشند.

با استفاده از خرید آنلاین بلیط قطار می توانید به راحتی بلیط شرکت های معتبر که در این زمینه فعالیت می کنند مانند رجا، بنیاد، سفیر، سبز، غزال و فدک را تهیه کنید و از سایر مزایایی که در ادامه این پست آمده است بهره مند شوید :

امکان مشاهده بهترین قیمت ها

مقایسه قیمت بلیط قطار تمامی شرکتهای فعال در ایران یک ویژگی مهم و عالی است که در خرید آنلاین از سایت ما می توانید داشته باشید. هر موقع که تصمیم گرفتید با قطار به مسافرت بروید می توانید وارد سایت شده و از قسمت مربوط به قطار اطلاعات هر کدام از فیلدهای خالی مربوط به مقصد و زمان سفر را پر کرده و پس از زدن کلید جستجو می توانید لیستی از قیمت بلیط ها را به همراه شرکت ارائه دهنده مشاهده و با هم مقایسه کنید و با توجه به بودجه ای که می خواهید هزینه کنید گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.

مقایسه امکانات قطار های مختلف

دسترسی به بلیط تمامی قطارها و خرید آنها بصورت آنلاین تنها در سایت آنی تیکت24 امکان پذیر خواهد بود و تمام تلاش مدیران این وبسایت این بوده است که شما مسافرین عزیز بتوانید بلیط قطار شهرهای مختلف ایران به صورت جامع و کامل مشاهده نمایید.

در این وبسایت در مورد بلیط قطار تمامی شرکتها و شهر های مختلف توضیحات جامعی در اختیار شما قرار داده ایم تا بتوانید با آگاهی کامل از این خطوط ریلی اقدام به خرید مناسب ترین آنها کنید.

امکان انتخاب زمان حرکت

ممکن است به طور مثال شما در یک شهر دیگر برای رزور هتل اقدام کرده باشید و بخواهید در زمان تعیین شده در محل تل حضور پیدا کنید تا دچار خسارت مالی نشوید پس باید انتخاب های متعددی را برای ساعتی کع به مقصد می رسید موقع خرید بلیط قطار داشته باشید تا بتوانید با خیالی آسوده برنامه ریزی کنید تا در ادامه سفر دچار مشکل نشوید. در اینجاست که اهمیت خرید آنلاین بیشتر خود را نشان می دهد و کارایی آن برای شما خیلی بهتر خواهد بود.

رزرو کردن کوپه بصورت دربست

در برخی موارد برای اینکه اعضای خانواده در طول مسیر سفر راحت باشند می خواهند در یک کوپه از قطار تنها باشند  مختص به خودشان کل بلیط های آن را خریداری نمایند. گرفتن یه کوپه به صورت دربست یک امکان است که ما برای شما فراهم کردیم تا بتوانید با انتخاب این گزینه تمام صندلی های آن را خریداری و رزرو نمایید تا سفر خوشی را به همراه خانواده داشته باشید.

پشتیبانی 24 ساعته از طریق راه های ارتباطی

سایت ما مزیت های زیادی دارد که مهمترین آن پشتیبانی 24 ساعته و حتی در حین خرید بلیط قطار است تا در صورتی که به مشکل خوردید آن را از طریق راه های ارتباطی با ما درمیان گذاشته تا در کوتاه ترین زمان ممکن آن مشکل برطرف شود. هدف ما همیشه خدمت رسانی مطئن و سریع به مسافران بوده است.

استرداد آنلاین بلیط قطار

ممکن است پس از خرید بلیط برای برخی از مسافرین مشکلی پیش بیاید و نتواند با قطار به مسافرت برود و دغدغه این را داشته باشد که حالا بلیط را به چه صورت باید کنسل کند؟ امروز به شما می گوییم که دیگر نگران استرداد بلیط خود نباشید چون ما در سایت آنی تیکت24 این امکان را برای مسافرین عزیز فراهم کرده ایم تا بتوانید با چند کلیک ساده از طریق حساب کاربری خود استرداد آنلاین بلیط قطار خود را که از قبل تهیه کرده اید انجام داده و با مقدار کمی جریمه که از مبلغ بلیط کم می شود بتوانید بقیه آن را دریافت کنید.

سالانه حدود بیست و پنج میلیون مسافر از طریق بلیط قطار به شهر هایی از ایران که خطوط راه آهن دارند سفر می کنند و با بوجود آمدن امکان خرید آنلاین این تعداد روز به روز در حال افزایش است. اما یکسری مشکلات مانند استرداد بلیط خریداری شده وجود دارد که برطرف کردن آن می تواند به یک معامله برد برد خاتمه یابد.

برای حل این مشکل باید تدبیری اندیشیده شود تا بتوان این درصد از مسافران را راضی نگه داشته و از ضرر مالی آنها جلوگیری شود و می شود گفت که در گذشته تنها راه این بود که با در دست داشتن بلیط قطار خود به دفاتر فروش مراجعه کنند و زمان زیادی را صرف این کار کنند. در وبسایت ما شما این امکان را خواهید داشت تا بدون هیچ دردسری این کار را انجام دهید.

خرید بلیط بصورت گروهی

مواقعی پیش می آید که بسیاری از ارگان های دولتی و خصوصی تصمیم می گیرند که کارمندان را به همراه خانواده هایشان به سفرهای گردشگری با قطار بفرستند و می خواهند اقدام به خرید گروهی بلیط قطار کنند و با هیچ مشکلی در این زمینه برخورد نکنند. شما می توانید با تماس با پشتیبانی سایت تمامی این کارها را انجام داده و حتی موقع سفارش بخواهید که تمامی صندلی ها در کنار هم باشند. پس نگران نباشید چون ما همیشه تمامی گزینه ها را در سایت در نظر گرفته و در اختیار شما قرار داده ایم.

خرید بلیط قطار بصورت گروهی

رزرو بلیط قطار در آنی تیکت24

برای اینکه بتوانید خیلی راحت تر با قطار به سفر بروید رزرو بلیط قطار از چند روز قبل با مراجعه به سایت آنی تیکت24 امکان پذیر است. لیست کاملی از بلیط تمامی قطارهای شرکت های ریلی در ایران را می توانید س از مشخص نمودن شهر مبدا و مقصد مشاهده نمایید. سعی کنید با توجه به پول خود و امکانات مورد استفاده در هر قطار بلیط را انتخاب و خریداری نمایید.

ما دغدغه شما خانواده های محترم ایرانی را موقع سفر با قطار به حداقل رسانده ایم و و با توجه به در نظر گرفتن اهمیت موضوع رزرو بلیط قطار سعی کرده ایم این موضوع چالش برانگیز را به حداقل ممکن رسانده و شما بتوانید براحتی از طریق زمینی به سفر خود بپردازید. قطعا این موضوع برای شما خیلی مهم خواهد بود.

در صورتی که اولین مرتبه است که می خواهید بصورت آنلاین بلیط رزرو کنید بهتر است از مسافرانی که قبلا سابقه خرید دارند کمک گرفته یا با پشتیبانی سایت تماس بگیرید تا به شما در خرید بلیط قطار کمک کنند و یکسری نکات باری داشتن یک تنتخاب خوب را به شما انتقال دهند. نکاتی مانند در نظر گرفتن نوع قطار، هزینه پذیرایی، تعداد مسافر و مسافت که خیلی مهم هستند.

نوع بلیط قطار مهم است

هر قطار دارای یکسری امکانات در داخل کوپه های خود می باشد و مسافران همیشه باید قبل از رزرو بلیط قطار ابتدا با یکسری اطلاعات را در مورد این ناوگان بدست آورند و از شرایط داخل قطارها مانند سرویس دهی، سرعت و قیمت بلیط آنها آگاهی پیدا کنند. آگاهی کامل از امکانات تعداد قطارهایی که توسط شرکت های مختلف بکار گرفته می شوند برای شما مفید خواهد بود.

قطار معمولا به صورت کوپه جدا از هم است و یا بصورت سالنی که همه مسافران در کنار یکدیگر قرار می گیرند. در ابتدا شما باید ببینید که به دنبال چه شرایطی در طول سفر خود هستید به طور مثال بیشتر افراد وقتی با خانواده به سفر می پردازند می خواهند که یک کوپه دربست را در اختیار بگیرند تا با غریبه ها نبوده و راحت استراحت کنند. پس در موقع رزرو آنلاین این موارد را در نظر بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

تعداد کوپه و مسافران در قطار

معمولا قطار دارای کوپه با ظرفیت چهار یا شش نفر خواهد بود و موقع رزرو آنلاین بلیط قطار از سایت آنی تیکت 24 همین گزینه ها به شما پیشنهاد می شود و در صورتی که هزینه برای شما مهم نباشد می توانید در صورتی که حتی کمتر از این تعداد بودید آن را بصورت دربست رزرو کنید. در ایران قطارهایی مانند سبز، سیمرغ، پلور، دلیجان دارای کوپه هایی با ظرفیت 4 نفر هستند.

پیشنهاد می کنیم در صورتی که می خواهید در طول سفر با داشتن فرزندان خردسال یا افراد مسن راحت و بی دغدغه باشد و مزاحمتی هم برای دیگران نداشته باشید یک کوپه را بصورت دربست کرایه کرده و از در کنار هم بودن در طول سفر لذت ببرید و از خوابیدن بر روی تخت خواب ها لذت ببرید.

یکی از مسافران همیشگی قطار دانشجویان هستند و علت این انتخاب می تواند ارزان بودن بلیط قطار باشد. در طول دوران دانشجویی زیاد پیش می آید که بعد از پایان امتحانات و روزهای تعطیل دانشجو بخواهد به دیدار خانواده خود برود و هزینه کمی هم بر دوش او باشد پس بدنبال یک راه برای رسیدن به مقصد با کمترین هزینه است پس بهترین نتیجه برایش سفر با قطار خواهد بود.

هزینه غذا مسافر قطار

یکی از مواردی که موقع مسافرت با قطار مهم است غذا است که بهتر است از خانه بهمراه خود بیاورید چون در صورتی که بخواهید از رستوران قطار غذا تهیه کنید باید هزینه آن را هم بپردازید. در بعضی از آنها نیز بصورت بسته بندی است که با درخواست مسافر در اختیار او قرار می گیرد و بابت آن مبلغی دریافت خواهد شد. معمولا چند نوع غذا گرم و سرد به همراه انواع نوشیدنی در رستوران قطار وجود دارد و دست شما برای انتخاب باز بوده و میتوانید بر اساس آنچه که دوست دارید انتخاب خود را انجام دهید.

مسافت و زمان سفر با قطار

برای اینکه بتوانید خیلی سریع به مقصد خود برسید می توانید از بلیط قطار سریع که به تازگی وارد این مسیرها شده اند را خریداری نمایید تا بتوانید به همه کارهای خود به موقع برسید. برای مثال بلیط قطار مشهد به سمت تهران و بلعکس هم سریع دارد و هم معمولی که در زمان های مختلفی به مقصد می رسند. پس اگر سفر شما کاری است یا زمان برای شما مهم است پیشنها می کنیم از این نوع قطار استفاده کنید.

تعیین نرخ قیمت بلیط قطار

قیمت بلیط قطار

کسانی که به مسائل اقتصادی در سفر زیاد اهمیت می دهند بیشتر سعی می کنند وسیله ای را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنند که از قیمت بلیط کمتری برخوردار باشد که در بین همه آنها می توان گفت که قیمت بلیط قطار نسبت به قیمت بلیط هواپیما مناسب تر خواهد بود. شما می توانید برای اینکه این قیمت ها را ببینید و با دیگر وسایل نقلیه مانند هواپیما مقایسه کنید به سایت آنی تیکت24 مراجعه کنید.

چه عواملی در تعیین قیمت بلیط قطار موثر هستند؟

 • نوع امکانات و خدماتی که در قطار بکار می رود در تعیین قیمت بلیط قطار تاثیر زیادی دارد و این عوامل باعث شده که آنها را به سه درجه تقسیم بندی کنند که هر کدام از آنها یکسری امکانات را در اختیار مسافرین قرار می دهند :

قطار ویژه

این نوع از قطارها دارای یکسری امکانات تفریحی و رفاهی هستند و دکوراسیون داخلی آنها بسیار شیک و لوکس طراحی شده یه طوری که حتی مسافر می تواند در کنار استفاده از بهترین غذاها از پخش موسیقی و نگاه کردن به تلوزیون لذت ببرد.

قطار کلاس 1

این نوع قطار در درجه دوم به لحاظ امکانات قرار دارد و امکانات آن از نوع ویژه مقداری کمتر و بیشتر شامل درجه یک لوکس 4 تخته، درجه یک لوکس 6 تخته می شود.

قطار کلاس 2

این نوع قطار در یک درجه معمولی است که عموم مسافرین از آن برای جابجایی استفاده می کنند و بخاطر نداشتن امکانات دو درجه قبلی از قیمت بلیط قطار پایین تری برخوردار است.

 • شرکت های ریلی نیز در قیمت بلیط قطار بی تاثر نیستند چون هر کدام از آنها برای قطارهای خود هزینه های متفاوتی داشته اند و بسته به سرعت و گنجایشی که دارند بازه قیمت های خود را تعیین می کنند.
 • اینکه چه مقدار مسافتی را می خواهید طی کنید تا به مقصد برسید نیز بر نرخ بلیط قطار تاثیر زیادی دارد و چیزی که واضح است این خواهد بود که برای مسیر های طولانی تر باید هزینه بیشتری پرداخت کرد.
 • اگر بخواهید که در قطار به طور ویژه از شما پذیرایی شود باید قبل از شروع سفر این درخواست را از مسئولین داشته باشید و هزینه آن را هم بپردازید که امکان نیز دلیلی بر افزایش قیمت خواهد بود.

قیمت بلیط قطار در آنی تیکت 24

پر ترددترین مسیرهای بلیط قطار رجا، فدک و سفیر را می توانید از طریق سایت آژانس مسافرتی پرتو شرق خریدداری نمایید. تمامی تلاش مجموعه ما تهیه قیمت بلیط قطار مناسب برای مشافران عزیز از سرتاسر کشور است تا خیلی سریع بلیط خود را تهیه کرده و در زمان هم صرفه جویی کنند و دیگر نیاز به مراجعه حضوری به مراکز فروش در سرما و گرما نداشته باشند.

وارد صفحه جستجو بلیط قطار شده و با انتخاب فیلتر کمترین قیمت لیست تمامی بلیطهای شرکت ها را مشاهده و در بین آنها مناسب ترین را برا اساس سلیقه و بودجه خود انتخاب کنید. و توجه داشته باشید که قیمت هر شرکت با دیگری بنا به توضیحاتی که در این پست دادیم مقداری متفاوت خواهد بود.

پس از گذراندن تمامی مراحل خرید و مشاهده بلیط خود حتما از آن یک پرینت تهیه کنید تا وقتی که خواستید به قطار وارد شوید آن را به مسئول مربوطه تحویل دهید چون داشتن آن الزامی است.

محاسبه قیمت بلیط قطار و مقررات صدور بلیط نیم بها

راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای مسافرین در سنین مختلف بزرگسال، کودک و نوزاد تعرفه های مختلفی باری قیمت بلیط قطار تعیین کرده است به طوری که برای مسافران بین 2 تا 12 سال قیمت نیم بهاست و برای 2 سال به پایین فقط ده درصد از قیمت کل بلیط آن مسیر است.

قیمت بلیط قطار بریا خانواده جانبازان و شاهد قوانین خاص خود را دارد و در بیشتر مواقع نیم بها محاسبه خواهد شد. اما باید برای خرید آن به مراکز فروش مراجعه کنند و مدارک مورد نیاز را ارائه دهند و پس از بررسی و صحت آنها با نصف قیمت بلیط را دریافت کنند.

حتما توجه داشته باشید که تعداد مسافر و بازه سنی آنها را موقع خرید درست وارد کنید تا محاسبه قیمت بلیط قطار اشتباه صورت نگیرد و موقع سوار شدن به قطار مورد ایراد واقع نشود چون مدارک شما و بقیه همراهان بصورت کامل چک خواهد شد.

قوانین مهم خرید بلیط قطار

مسافران نیاز دارند که بدانند موقع خرید بلیط قطار چه قوانینی را باید رعایت کنند تا در طول سفر دچار مشکل نشوده و سفر راحت و خوبی را با خطوط ریلی داشته باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد این قوانین بیشتر بدانید:

وارد کردن اطلاعات در حین خرید آنلاین

 • در مواقع ضروری و خاص اطلاع رسانی های لازم از طریق شماره تماس و ایمیل مسافر برایش ارسال می شود پس در موقع وارد کردن این موارد دقت داشته باشید که اشتباهی رخ ندهد.
 • زمان خود را طوری تنظیم کنید که موقع رسیدن به قطار با در بسته برخورد نکنید چون 10 دقیقه قبل از حرکت حتما درب ها بسته شده و اجازه سوار شدن را نخواهید داشت و تمامی مسئولیت آن بعهده خود مسافر خواهد بود.
 • در صورتی که می خواهید به همراه خرید بلیط قطار به رزرو اتاق هتل هم بپردازید باید یکسری موارد را در هنگام وارد کردن اطلاعات رعایت کنید. به طور مثال هنگامی که تنها مسافرت می کنید یک اتاق با چند تخت خواب را انتخاب نکنید و سعی کنید بر اساس تعداد افراد همراه این تعداد صورت گیرد.
 • مهمترین نکته وارد کردن دقیق اطلاعات مسافر است چون موقع مراجعه به استگاه راه آهن اطلاعات روی بلیط باید با خود مسافر تطابق کامل داشته باشد و در صورت مغایرت به مشکل خواهد خود و به سفر خود نمی رسید.
 • اگر جزو اتباع خارجی هستید حتما باید شماره گذرنامه خود را در فیلد مربوطه وارد کرده و موقع مراجعه گذرنامه خود را هم به همرها داشته باشید. در صورتی که تبعه کشور افغانستان هستید در دست داشتن برگه تردد با تاریخ معتبر ضروری خواهد بود.
 • موقع خرید اطلاعات خود را بدرستی و با دقت کامل وارد کنید چون دیگر پس از پایان کار و صدور بلیط قطار دیگر امکان ویرایش آن وجود نخواهد داشت. همچنین در نگهداری آن دقت کنید تا دچار خش خوردگی یا پارگی نشود.

همراه داشتن نسخه چاپی بلیط قطار

موقع خرید بلیط قطار در هر دو روش حضوری و آنلاین باید نسخه چاپی آن را دریافت کنید تا بتوانید موقع سوار شدن آن را به مسئول دریافت ارائه دهید و توجه داشته باشید در صورتی که همراه شما نباشد اجازه سوار شدن را نخواهید داشت.

اگر موقع خرید آنلاین پرینتر در دسترس شما نبود به یک ایستگاه فروش بلیط مراجعه و اطلاعات بلیط خود را از قبیل سالن، کوپه و شماره سریال به آنها بدهید تا برای شما پرینت آن را تهیه کنند.

دریافت خسارت در مواقع برزو هر نوع حادثه ای که مسافر را دچار مشکل کرده تنها از طریق ارائه بلیط فرد مورد نظر امکان پذیر خواهد بود.

قوانین استرداد آنلاین بلیط

 • مسافری که قصد استرداد بلیط قطار خود را دارد تنها می تواند 90 دقیقا قبل از حرکت قطار این کار را انجام دهد و در صورتی که این زمان گذشته باشد باید به طور حضوری به مراکز مربوطه مراجعه کند.
 • اگر قطار حرکت کرده باشد و بعد از آن بخواهید اقدام به استرداد کنید این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.
 • استرداد شامل مقداری جریمه خواهد بود که از مبلغ کل بلیط کسر و مابقی آن به حساب مسافر واریز خواهد شد و دیگر امکان اینکه دوباره بلیط استرداد شده را بخرد وجود نخواهد داشت.

مفقود شدن بلیط قطار

برخی مواقع ممکن است که مسافر بلیط خود را گم کند که در صورت بروز این اتفاق می تواند 45 دقیقه قبل از حرکت قطار در ساعات اداری به نزدیک ترین ایستگاه راه آهن مراجعه و از باجه های فروش آنلاین درخواست صدور بلیط المثنی داشته باشد.توجه داشته باشید اگر از طریق آنلاین بلیط خود را خریداری کرده این می توانید این کار را انجام دهید و باید مقداری جریمه هم پرداخت کنید. در صورتی که بلیط المثنی را هم گم کردید دیگر امکان صدور دومین المثنی وجود نخواهد داشت.