اگر بدنبال یک سامانه کامل برای خرید بلیط هواپیما هستید و می خواهید بصورت یکجا به تمامی پروازهای داخلی و خارجی دسترسی داشته باشید ما به شما این سامانه را پیشنهاد می کنیم. سامانه فروش بلیط آنی تیکت 24، تمامی پروازهای داخلی مانند تهران، مشهد، کیش، و سایر شهرها را در دسترس قرار داده و تمامی سعی ما بر این بوده است که بتوانید به بلیط همه شرکت های هواپیمایی مانند ماهان، معراج ،کاسپین، ایران ایر، آسمان و … معتبر در ایران که مجوز خود را از سازمان هواپیمایی کشور دریافت نموده اند بصورت آنلاین دسترسی داشته و خرید راحتی داشته باشید.

خرید بلیط هواپیما از آنی تیکت24

امروزه خرید بلیط هواپیما و رزرو آن توسط سیستم های فروش آنلاین بسیار راحت شده است. مسافران می توانند براحتی با استفاده از سایت رزرواسیون آنلاین بلیط آنی تیکت 24 تنها با چند کلیک ساده قیمت ها و مسیرهای پروازی مختلف را مشاهده نمایند.

برای اینکه بتوانید از طریق سایت خرید آنلاین بلیط هواپیما انجام دهید ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده وارد اکانت خود شده و در ادامه اقدام به خرید بلیط هواپیما مورد نظر خود کنید. خرید بلیط هواپیما برای پرواز داخلی و خارجی مراحل یکسانی دارد به جز در چند مورد که در ادامه مقاله آنها را ذکر خواهیم کرد.

فرایند خرید بلیط هواپیما

 • مهمترین مهارتی که شما برای این کار لازم دارید مقداری آگاهی و دانش از کار کردن با گزینه ها در محیط اینترنت و اطلاعاتی از شرکت های هواپیمایی و قیمت بلیط آنها است. سپس باید وارد سایت شده و از قسمت های تعیین شده مراحل زیر را سپری کنید :
 • ابتدا باید تاریخ سفر خود را مشخص کنید. بیشتر وقتها با گزینه های پیشنهادی مانند بلیط ارزان هواپیما مواجه می شوید که شما می توانید از مسیرهای مختلف و قیمت های ارزان تر را انتخاب کنید.
 • قیمت ها را از اول لیست به پایین بررسی کنید حتی اگر شهر مورد نظر شما مشخص باشد بهتر است برای تعیین اهداف آینده بلیط هواپیما بقیه شهرها را هم بررسی کنید. سعی کنید از ماه ها قبل اقدام به خرید بلیط مورد نظر خود کنید چون در ایم نزدیک به پرواز امکان دارد موفق به تهیه آن نشوید.
 • برای خرید بلیط هواپیما از وبسایت های معتبر مانند آنی تیکت24 استفاده کنید. در کادر مربوط به بلیط هواپیما از شما خواسته شده که مبدا و مقصد سفر خود را با مشخص کرده تاریخ پرواز تعیین کنید و پس از آن یک لیست از پرواز ایرلاین های مختلف به شما نمایش داده می شود. از قسمت فیلتر بندی می توانید نتایج را مثلا بر اساس از کمترین به بیشترین قیمت مرتب کنید.
 • یک راه حل دیگر این است که مستقیم از طریق شماره پشتیبانی سایت با مدیریت فروش دفتر هواپیمایی تماس گرفته و از آنها درخواست کنید تا بلیط هواپیما را برای شما رزرو کنند. فقط یک عیب در این روش است که نمی توانید دیگر قیمت ها را در مسیرهای مختلف باهم مقایسه کنید.
 • برای رزرو بلیط هواپیما نیاز به کارت اعتباری دارید و از شما خواسته می شود شماره کارت اعتباری و تاریخ انقضا در بخش پرداخت را وارد کنید. همچنین برای سفرهای بین المللی علاوه بر مشخصات کامل فردی شماره گذرنامه نیز درخواست خواهد شد. حتما موقع مراجعه به فرودگاه کارت شناسایی فرد مسافر را به همراه داشته تا بتوانید هویت خود را از طریق آن تایید کنید.
 • در پایان خرید به احتمال زیاد برای فرستادن تاییدیه از شما ایمیل و شماره تماس درخواست می شود و شما می توانید جزئیات پرواز خود را از طریق آن دریافت کنید.

بلیط هواپیما و انواع کلاس پروازی

سازمان حمل و نقل بین المللی هوایی قوانین خاصی را برای صندلی هواپیما وضع کرده و شرکت هواپیمایی آنها را به سه رده یا کلاس فرست، بیزینس و اکونومی تقسیم کرده است و شما می توانید موقع خرید بلیط هواپیما کلاس مورد نظر خود را تعیین کنید.

در ادامه این پست به توضیح هر کدام از این کلاس ها می پردازیم :

بلیط درجه یک یا فرست کلاس F

گرانترین صندلی در هواپیما را بلیط فرست کلاس به خود اختصاص داده است و دلیل آن امکانات خاص و ویژه ای است که در اختیار مسافر قرار می گیرد. این امکانات شامل مواردی همچون یک صندلی تک نفره در یک محیط اتاقک مانند شامل مبل، تلوزیون، لپ  تاپ، اینترنت و بسیاری از موارد رفاهی دیگر است که برای شما سفر راحتی را فراهم می کند.

معمولا افراد سرمایه دار و مسافران خصوصی vip بلیط بلیط پرواز فرست کلاس را خریداری می کنند تا بتوانند با توجه به امکاناتی همچون لابی مخصوص و حتی اتاق جلسات موجود در هواپیما به امور تجاری و کاری خود در حین پرواز نیز رسیدگی کنند.

از جمله هواپیما که این پروازها را می توانند ارائه دهند می توان به بوئینگ و ایر باس اشاره کرد که داری فضای بیشتری هستند و شرکت های هواپیمایی می توانند تمامی امکانات فرست کلاس را در آنها پیاده سازی کنند.

سایر ویژگی های بلیط هواپیما فرست کلاس :

 • معمولا مهمانداری که برای این قسمت از پرواز می گذارند نسبت به سایرین با تجربه تر بوده و توجه ویژه ای به مسافر قسمت فرست کلاس دارد.
 • انتخاب غذا بر اساس منو غذایی و توسط سلیقه خود مسافر انجام می شود.
 • در هنگام سوار شدن به هواپیما از سایرین جدا بوده و بصورت جداگانه و آخر از همه سوار هواپیما می شوند.
 • کارت پرواز در فرست کلاس زود تر صادر می شود و برای پذیرش کانتر جداگانه ای دارند.
 • مسافرین پرواز فرست کلاس در پایان سفر زودتر از همه از هواپیما خارج می شوند.

بلیط کلاس تجاری یا بیزینس کلاس C

بلیط هواپیما بیزینس کلاس در بین دو کلاس فرست و اکونومی قرار می گیرد و به لحاظ امکانات و خدمات رسانی در یک سطح متوسط قرار دارد. این کلاس پروازی دارای دو ردیف صندلی مبله راحت و اتوماتیک است که معمولا جلوتر از صندلی های کلاس اکونومی قرار می گیرد. امروزه بسیاری از هواپیمایی ها دیگر فرست کلاس را از لیست پروازهای خود خارج کرده و به کلاس تجاری به عنوان بالاترین سطح خدمات پروازی خود نگاه می کنند.

ویژگی های بلیط هواپیما بیزینس کلاس :

 • از مهمترین ویژگی های این کلاس پرواز صندلی های تخت خواب شو و راحت آن است که قبلا بیشتر در فرست کلاس استفاده می شد. این صندلیها سفرهای طولانی را برای شما بسیار راحت می کنند.
 • سرو غذاهای متنوع و گرم با درجه ای پایین تر از فرست کلاس
 • کانتر مستقل مسافر از ترمینال تا هواپیما و بلعکس
 • قیمت مناسب نسبت به قیمت بلیط هواپیما فرست کلاس

بلیط درجه اقتصادی یا اکونومی کلاس Y

در ایران بیشتر مسافران که افراد عادی هستند بدنبال خرید بلیط هواپیما با کلاس اکونومی می باشند. بیشتر صندلی ها را در یک پرواز ، کلاس اکونومی دارد چون قیمت آن به لحاظ اقتصادی خیلی به صرفه تر از دو کلاس دیگر است پیش تر در مورد آنها توضیح دادیم.

از جمله امکاناتی که برای مسافران این کلاس در نظر گرفته می شود تعدادی روزنامه و مجله به همراه یک کارت راهنمای پرواز و در بعضی موارد یک مانیتور به همراه هدفون است. معمولا یک مانیتور بزرگ در قسمت پروازهای اقتصادی نصب می شود و مسافرین دسترسی بع تغییر برنامه های آن نخواهند داشت.

سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما

رزرو بلیط هواپیما

اگر تصمیم گرفتید که به یک مسافرت کاری یا گردشگری بروید رزرو بلیط هواپیما یکی از مهمترین کارهایی است که باید انجام دهید. توجه داشته باشید که قیمت بلیط هواپیما دائما در حال تغییر است و ممکن است مقداری در موقع مشاهده لیست گیج شوید. در ادامه چندین روش را که برای رزرو بلیط بکار می آید را بیان می کنیم :

رزرو آنلاین بلیط هواپیما

ابتدا اهداف خود را مشخص کنید و برنامه ریزی کنید که در چه تاریخ و ساعتی می خواهید به چه مقصدی پرواز کنید، سپس رزرو بلیط هواپیما خود را انجام دهید و بلیط خود را دریافت کنید. یک فهرست از کلیه برنامه های خود تهیه کنید و در یک دفرچه یادداشت کنید.

سعی کنید که در زمان پرواز خود مقداری دستتان باز باشد و جابجا شدن آن زیاد برای شما مشکلی نداشته باشد، در این صورت می توانید خیلی راحت تر در بین لیست پروازها به جستجو پرداخته و یک رزرو ارزان داشته باشید. هرچه به ایام تعطیلات نزدیکتر باشید کار شما سخت تر و انتخاب برای شما محدود تر خواهد شد. ضمنا پروازهای دقیقه آخر را فراموش نکنید.

اگر در شهری زندگی می کنید که فرودگاه جایگزین دارد می توانید از آن اسفاده کنید چون در برخی موارد بلیط هواپیما آن ارزان تر است و به لحاظ خدمات حمل و نقل از کیفیت خوبی مانند سایر فرودگاه ها برخوردار هستند.

قیمت ها را با یکدیگر مقایسه کنید چون هزینه پرواز برخی شرکتهای هواپیمایی با یکدیگر متفاوت است و بسته به بسیاری از متغیر ها از جمله پرواز لحظه آخری و چارتر می توان بهترین نتیجه را بدست آورد. اگر برای شما قیمت مهم نیست می توانید از ماه ها قبل بلیط خود را تهیه کنید. فصول سرد معمولا دارای ارزان ترین پروازها می باشد.

سایت رزرواسیون آنلاین بلیط آنی تیکت24 بهترین قیمت بلیط هواپیما را برای شما جمع آوری می کند. این امکان برای شما فراهم شده تا قیمت ها را با یکدیگر مقایسه کنید. وب سایت ما یک انتخاب خوب برای رزرو بلیط هواپیما است و تعجب نکنید که بهترین قیمت ها را در آن ببینید.

دیگر وقت آن رسیده که بلیط هواپیما خود را خریداری کنید و برای سفری که در پیش رو دارید خود را آماده کنید. به سایت مراجعه و اطلاعاتی که از شما می خواهد را وارد کنید. هزینه های بار و نوع کلاس پروازی خود را مشخص کنید. اگر می خواهید به خارج از کشور سفر کنید پاسپورت خود را تهیه کنید و شماره آن را وارد کنید. در این سایت می توانید پیشنهادات ویژه ما را در مورد موارد اضافه مانند رزرو هتل و رزرو تور نیز مشاهده کنید.

رزرو با مراجعه به آژانس هواپیمایی

تمامی اطلاعات مورد نیاز برای خرید بلیط هواپیما را در یک دفترچه یادداشت کرده و به همراه خود داشته باشید و پس از این که برنامه ریزی لازم را انجام دادید به آژانس مسافرتی پرتو شرق مراجعه و مدارک را تحویل دهید تا برای شما بلیط صادر شود.

با یک آژانس مسافرتی که قدیمی است و یا چندین بار از طریق آن اقدام به خرید کرده اید تماس بگیرید و بخواهید که برای شما بهترین پرواز را رزرو کنند. همچنین از آنها بخواهید که شماره صندلی و تاریخ دقیق سفر را به شما اعلام کنند و  سعی کنند که بهترین قیمت را برای شما پیشنهاد دهند. اگر مسئول آژانس باتجربه باشد تمام متغیر هایی که هنگام خرید بلیط هواپیما است را برای شما در نظر گرفته و به شما بهترین تصمیم را پیشنهاد می دهد.

وقت آن رسیده که با یک آژانس مسافرتی تماس گرفته و و به آنها بگویید که چه پروازی می خواهید. آنها از شما سوالاتی در مورد اطلاعات شخصی و مشخصات سفرخواهند پرسید و شما باید به همه آنها به طور دقیق جواب دهید. یادتان نرود که در مورد هزینه های بار اضافی و مالیات اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

پس از صدور بلیط یک کپی از تایید رزرو بلیط خود و ساید اسناد مربوطه از آنها دریافت کنید و موقع مراجعه به فرودگاه به همراه خود داشته باشید تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری کنید.

قوانین مربوط به پرواز با بلیط هواپیما

بلیط هواپیما سریع ترین راه برای سفرهای با مسیر طولانی است، اما باید یکسری موارد را رعایت کرد تا بتوان از قسمت امنیت فرودگاه براحتی و بدون برخورد با مشکلی عبور کرد. یکسری قوانین و مقررات از سوی سازمان های مربوطه تعیین شده است که باید نسبت به آنها آگاهی کامل پیدا کنید و با رعایت آنها می توانید سفر آرامی داشته باشید :

بسته بندی وسایل همراه شما

 • بسته به نوع سفرتان چمدان خود را انتخاب کنید. اگر سفر طولانی داشته باشید نیاز به چمدان بزرگتر و حتی دو عدد یا بیشتر خواهید داشت و در صورتی که سفر شما کاری و کوتاه مدت است یک کیف کوچک هم ممکن است کافی باشد.
 • اندازه بار مجاز همراه مسافر برای هر شرکت هواپیمایی متفاوت خواهد بود و در برخی موارد به شرایط و سایز هواپیمایی که با آن پرواز می کنید بستگی دارد. مقدار بار کم مانند کیف دستی را می توانید بسته بندی کرده و با خود به داخل کابین ببرید.
 • یک فهرست از وسایلی که می خواهید با خود بهمراه ببرید تهیه کنید و با توجه به قوانین حمل و نقل هوایی کشور آنها را بسته بندی کنید و مواردی مانند مایعات مانند شاپو، ابزارهای تیز، فندک و سلاح سرد و گرم را از آنها حذف کنید چون جزو اقلام ممنوعه هستند.
 • ممکن است شما تمایل داشته باشید که وسایل بیشتری مانند لباس با خود حمل کنید اما سعی کنید که فقط از چند مقوله مهم استفاده کنید چون در صورتی که بسته بندی شما زیاد باشد باید موقع ورود آنها به هواپیما هزینه اضافه بار را بپردازید. موقعی که بلیط هواپیما می خرید معمولا قوانین حمل بار مجاز در آن درج شده است.
 • لباس های خود را برای صرفه جویی در فضای چمدان بجای اینکه تا بزنید بصورت رول شده در آورید تا هم چای کمتری بگیرند و از چزوک شدن آنها نیز جلوگیری کنید. برای چینش چمدان از سنگین ترین وسایل مانند کفش شروع کنید و با گذاشتن سبکترین اقلام مانند پیراهن و جوراب به پایان برسانید. با استفاده از این روش دیگر اقلام سنگین لباس های شما را چروک نمی کنند. قرار دادن لوازم آرایشی برا در دسترس بودن بهترین روش بسته بندی خواهد بود.
 • برخی از وسایل را می توانید داخل وسایل دیگر قرار دهید. مانند گذاشتن جوراب و زیرپوش در کفش و پوتین که باعث صرفه جویی در فضای چمدان می شود اما یک مشکل دارد که آن هم چروک شده برخی از آنهاست.
 • از قفل کردن چمدان خود اجتناب کنید چون وقتی امنیت فرودگاه چمدان را بررسی می کند به مشکل می خورد و ممکن است قفل آن را بشکنند تا بتوانند وسایل داخل آن را بررسی کنند و هیچ مسئولیتی در قبال این کار بر عهده آنها نخواهد بود.

قوانین لحظه مراجعه به فرودگاه

 • تا 24 ساعت قبل از پرواز از طریق اینترنتی می توانید پرواز خود را بررسی و صندلی خود را چک کنید. از طریق سامانه آنلاین در وقت صرفه جویی کرده و نیازی نیست به فرودگاه مراجعه کنید و بطور مستقیم از طریق حساب کاربری خو به آن دسترسی دارید.
 • موقع مراجعه به فرودگاه علاوه بر بلیط هواپیما باید گذرنامه خود را برای پروازهای خارجی بهمراه خود داشته باشید. موقع بررسی مدارک از شما گذرنامه درخواست می شود و داشتن عکس آر در موبایل قابل قبول نخواهد بود.
 • مدارک شناسایی برای کسانی که مسافر هستند ضروری است. شما باید یک مدرک شناسایی معتبر مانند کارت ملی داشته باشید، در غیر این صورت نمی توانید از قسمت امنیت پرواز عبور کنید.
 • در زمان تعیین شده قبل از پرواز در فرودگاه حاضر شوید تا مراحل دریافت کارت پرواز و عبور از گیت امنیتی را به موقع بگذرانید و به پای پرواز برسید. مراجعه به فرودگاه برای پروازهای خارجی و داخلی متفاوت است و موقع خرید بلیط هواپیما باید اطلاعات در این زمینه را از کارشناسان بپرسید.
 • برای به موقع رسیدن به پرواز حتما روز آن را هم در نظر بگیرید چون در ایام پر سفر فرودگاه شلوغ است و کار چک کردن وسایل و عبور از امنیت فرودگاه بطول می انجامد و احتمال رسیدن به هواپیما کمتر خواهد بود.
 • اقلام مورد نیاز برای بازرسی مانند کارت شناسایی و کارت پرواز را در دسترس داشته باشید و از گذاشتن آنها در زیر سایر وسایل جلوگیری کنید چون با این کار وقت زیادی به هدر رفته و سایر مسافرین کار چک کردن وسایلشان به تعویق می افتد و حتی باعث تاخیر در ساعت پرواز هواپیما می شود.
 • قبل از عبور از گیت تمامی وسایل فلزی مانند سکه، کمربند، تلفن همراه و جواهرات را از خود جدا کرده و دال سبد بگذارید و پس از عبور دادن از دستگاه می توانید براحتی از آنها استفاده کنید.

سفری راحت با بلیط هواپیما

پس از عبور از قسمت امنیت پرواز و چک شدن بلیط هواپیما شما، می توانید به فروشگاه های واقع در محل مراجعه و نوشیدنی و تنقلات تهیه کنید تا در طول سفر سرگرم باشید. در پروازهای طولانی این موارد ارائه می شود اما ممکن است در مسیر های کوتاه این امکانات ارائه نشود.

ممکن است پرواز هواپیما مقداری تاخیر داشته باشد در این صورت مسافر می تواند به رستوران فرودگاه مراجعه و از آنجا غذا و خوردنی مورد نیازش را تهیه نماید و کمی در آنجا استراحت کند تا زمانی که مشکل برطرف شود.

هنگامی که سوار هواپیما می شوید برای جلوگیری از تداخل با سیگناه های خطوط هوایی باید موبایل خود را خاموش کرده یا در حالت پرواز قرار دهید. در این صورت دیگر نمی توانید از امکانات مربوط به داده های تلفن همراه که از طریق شبکه های بیسیم کار می کنند استفاده کنید.

بسیاری از خطوط هوایی در حال حاضر از Wi-Fi در پروازهای خود استفاده می کنند، برای دسترسی به Wi-Fi در پرواز با بلیط هواپیما باید هزینه آن را بپردازید. اگر شما در حال انجام یک سفر تجاری هستید این امکان خیلی به شما کمک می کند اما اگر سفر شما تفریحی است بهتر است از مسیر لذت برده و نیازی به اینترنت نخواهید داشت.

خواندن کتاب و حل جداول در مجلات می تواند در طول سفر سرگرم کننده باشد. شما می توانید با یکی از همسفران خود مشغول به حل یک پازل شوید و گذر زمان را حس نکنید. حتی می توانید مقداری چرت بزنید و استراحت کنید.

تماشای یک فیلم سینمایی یا مستند موقعی که هواپیما به یک ارتفاع مشخص رسید خالی از لطف نخواهد بود. مسئولان پرواز زمان نگاه کردن و اجازه دسترسی  به امکانات تفریحی را به شما اعلام خواهند کرد. حتی می توانید از موبایل خود برای نگاه کردن یک فیلم یا انجام بازی استفاده کنید.

رعایت قوانین موقع فرود هواپیما

 • پس از نشستن هواپیما در فرودگاه ابتدا صبر کنید تا چراغ کمربند ایمنی خاموش شده سپس اقدام به باز کردن آن کنید.
 • هنگام باز کردن محفظه هایی که بار شما در آن است احتیاط کنید. چمدان ها ممکن است به طور غیر منتظره سقوط کنند.
 • اسناد و مدارک مورد نیاز مانند بلیط هواپیما و گذرنامه را آماده کنید چون ممکن است در یک کشور دیگر که وارد شده باشید از شما آنها را بخواهند.
 • در برخی موارد از شما می خواهند که انگشت خود را روی اسکنر قرار دهید تا هویت شما را بررسی کرده و اطمینان حاصل شود که اسم شما در لیست سیاه کشور نباشد.
 • مدارکی مربوط به چمدان های خود را به قسمت حمل بار تحویل دهید تا وسایل شما را تحویل دهند.
 • پس از ترک فرودگاه به قسمت حمل و نقل مسافر بروید و بوسیله یک تاکسی یا هر وسیله حمل و نقل عمومه به مقصد خود مراجعه کنید.